Zarabianie na blogu
O zarabianiu na blogu i szeroko pojętej “treści”

Dodatkowy dochód z bloga

Opublikowano dnia Tuesday, 1 July 2008 przez Łukasz Jarzembowski

Zrobiłem wtyczkę zamieniającą słowa kluczowe w linki partnerskie, dzięki czemu możesz uzyskać dodatkowy dochód ze swojego bloga, zupełnie o tym nie myśląc…

Wtyczka przeznaczona jest do blogów opartych na WordPressie. Zamienia słowa w tekście na aktywne linki zdefiniowane w ustawieniach. W ten sposób raz zdefiniowane słowa kluczowe będą się zamieniać w linki nawet, jeżeli nie ustawisz ich w treści wpisów.

Ale to nie koniec możliwości wtyczki. Wiem, że ręczne dodawanie linków do pluginu byłoby dla Ciebie pracochłonne, dlatego plugin posiada opcję importu słów kluczowych i linków partnerskich z multi pogramu partnerskiego eBookInfo.pl. W tej chwili udostępnionych jest blisko 500 słów kluczowych - myślę że dzięki temu w każdym Twoim artykule znajdzie się kilka słów, na których będziesz zarabiać.

Jak zainstalować wtyczkę i zarabiać więcej?

 1. Jeżeli masz bloga opartego na WordPressie, pobierz teraz wtyczkę AutoPartnerLink. Rozpakowany plik (autopartnerlink.php) wgraj do katalogu /wp-content/plugins/ .
 2. Zarejestruj się w multi programie partnerskim i podaj swoje parametry w programach partnerskich wydawnictw ebooków.
 3. Zaloguj się jako administrator do swojego bloga i przejdź do zakładki Plugins.
 4. Aktywuj wtyczkę AutoPartnerLink (kliknij Activate)
 5. Teraz przejdź do zakładki Settings->AutoPartnerLink.
 6. Wypełnij sekcję “Podstawowe ustawienia” podając swój login w MPP i maksymalną ilość linków, jaką wtyczka ma dodawać do wpisów (0 oznacza brak ograniczeń). Pozostaw pole “Aktualizuj bazę słów…” zaznaczone i kliknij w przycisk “Aktualizuj ustawienia”.
 7. To wszystko. Sprawdź, czy wtyczka działa poprawnie przechodząc do dowolnego wpisu na swoim blogu i sprawdź, czy słowa zamieniły się w linki. Za każde przekierowanie z Twojego polecenia do serwisu eBookInfo.pl, linki partnerskie przy ebookach otrzymują Twoje parametry partnerskie i zarabiasz 100% przysługującej Ci prowizji (polecenie działa rok!). Jeżeli chodzi o ebooki Złotych Myśli, to możesz śledzić zamówienia zrobione w ten sposób dodając kampanię “ebookinfo”.

Jakby były jakieś problemy, pisz śmiało. To jest pierwsza wersja beta tego pluginu i jeżeli będzie nim zainteresowanie to będę go rozwijał. Zachęcam więc do używania wtyczki, komentowania i mailowania do mnie.

PS. Pamiętaj, aby przynajmniej raz na miesiąc pobierać nowe słowa kluczowe (jak w punkcie 6).

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Dodatkowy dochód z bloga"

7 komentarzy do “Dodatkowy dochód z bloga”

 1. Adrian Kołodziej napisał:

  Zabieram się za testowanie wtyczki. Świetny pomysł :)

 2. kmike napisał:

  Zainstalowane… Zobaczymy jak wszystko będzie działać ;)

 3. Zarabianie na blogu » » Dlaczego zrezygnowałem z bloga ChcęByćBogaty.pl? napisał:

  [...] WordPress. WordPress to standard jeżeli chodzi o blogowanie, a sam nawet napisałem na niego kilka ciekawych wtyczek. Nie było więc sensu dalej rozwijać mojego amatorskiego CMS-a, skoro z tak potężnego [...]

 4. Bartłomiej napisał:

  Bardzo ciekawa inicjatywa. Podpowiem, że na zachodzie funkcjonują z powodzeniem tego typu pomysły, ale w szerszym kontekście tzn. agregują xml’e z wielu róznych programów partnerskich i zarejestrowanym userom pozwalają na tworzenie pod siebie mini-site’ów z wybranymi przez siebie produktami, oczywiście w zamian za % od przyszłego zysku od sprzedaży lub opłaty za rejestrację. Może więc nie warto ograniczać się tylko do ebooków…

 5. Wiki napisał:

  http://www.surfbar.pl/ref=5470
  Pierwszy polski surfbar.

 6. bartek0317 napisał:

  Witam, mam pytanie co do tej wtyczki - czy jest tam możliwość dodawania linków partnerskich z dowolnego programu, czy ograniczone jest to jedynie do pp eBookInfo.pl?

 7. Łukasz Jarzembowski napisał:

  @bartek0317: Linki można dodawać dowolne, nie ma ograniczenia do PP. Jednak z pp eBookInfo.pl możesz od razu zaimportować listę predefiniowanych słów kluczowych, których ręczne wpisywanie zajęłoby mnóstwo czasu.

Skomentuj