Zarabianie na blogu
O zarabianiu na blogu i szeroko pojętej “treści”

Dlaczego zrezygnowałem z bloga ChcęByćBogaty.pl?

Opublikowano dnia Friday, 27 February 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Jak się pewnie domyślasz, w najbliższym czasie większą uwagę będę poświęcał na blogowanie i zarabianie na blogach. Na pierwszy rzut oka wygląda to zupełnie przeciwnie – przecież usunąłem bloga ChcęByćBogaty.pl. Jednak jego miejsce zajęło dziewięć blogów tematycznych i specjalnie przygotowana strona główna (tak jakbym tworzył cały portal internetowy ;-) Powodów do takiej zmiany było co najmniej kilka:

No Money – No Fun

Po pierwsze – ten jeden blog kiepsko zarabiał. Roczny dochód z AdSense’ów (główne źródło dochodów) starczał jedynie na opłacenie domeny i taniego hostingu. To trochę mało jak na autorski blog. Żeby zarobić więcej – musiałbym i tak wszystko przerobić.

Automatyczna promocja - iLink.pl

Drugim powodem, dla którego rozdzieliłem wpisy z poprzedniego bloga na de facto 9 tematycznych blogów jest system, który niedawno stworzyłem – iLink.pl. Jest to system automatycznie pozycjonujący blogi w wyszukiwarkach przez dystrybucję treści z kanałów RSS do odpowiednich katalogów. Jako że w systemie obowiązuje zasada, że za każdy blog trzeba udostępnić Systemowi katalog – na katalogach właśnie mam zamiar zarabiać dodatkowe pieniądze.

WordPress Wins

Jest jeszcze jeden powód, dla którego zrezygnowałem z prowadzenia bloga w poprzedniej formie. Jest to po prostu WordPress. WordPress to standard jeżeli chodzi o blogowanie, a sam nawet napisałem na niego kilka ciekawych wtyczek. Nie było więc sensu dalej rozwijać mojego amatorskiego CMS-a, skoro z tak potężnego narzędzia można korzystać za darmo i przystosowywać do własnych wymagań.

Jako że jestem leniwy – nowe blogi założyłem na jednym silniku WordPress MU. Jest to rozszerzona wersja WordPressa, umożliwiająca zakładanie wielu blogów na jednej domenie (dzięki systemowi wildcard). Ja założyłem WP MU bez wildcarda, a stronę główną przygotowałem (zaprogramowałem) sam – nie z automatu. Musiałem tak zrobić z dwóch powodów: żeby stworzyć „SEO-friendly” przekierowania starych wpisów na nowe oraz żeby zachować stary system trackingowy do obsługi linków zewnętrznych.

Jeżeli jesteś ciekawy jak zainstalować WordPress MU bez Wildcarda – daj znać w komentarzu. Jeżeli będzie zainteresowanie tym tematem – poświęcę mu osobny wpis.

Tymczasem zachęcam do subskrybowania moich blogów - szczególnie o programach partnerskich, pozycjonowaniu i marketingu internetowym - gdyż są powiązane tematycznie.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Dlaczego zrezygnowałem z bloga ChcęByćBogaty.pl?"

4 komentarzy do “Dlaczego zrezygnowałem z bloga ChcęByćBogaty.pl?”

 1. Damian napisał:

  Bardzo jestem ciekawy jak zainstalować WordPress MU bez Wildcarda :)

 2. Marek napisał:

  nie ukrywam ze tez chcialbym pobawic sie wordpressem i miec przejrzyste seo

 3. Coopernik napisał:

  Jak widzisz mam dwa blogi na darmowych serwerach, na wp-com jest jeszcze jeden tyle że nie aktywny. Właśnie zainstalowałem na Webd.pl WP-mu, http://coopernik.pl/ i główkuję jak te moje blogi przenieść na mu, normalną drogą się nie da. Jak utworzyłem nowego bloga pod nazwą http://www.nasz-ebiznes.coopernik.pl/ to wyskoczyła mi strona główna Webd.pl jak sobie z tym poradzić? Na pomoc techniczną Webd to można tak liczyć jak na pogotowie ratunkowe do zawału, przyjedzie na czas tylko pacjent niecierpliwy i umarł.Poradź coś mądrego skoro piszesz że można bez wildcarta to zrobić . Moje WP-mu to wersja 2.9.1
  Coopernik

 4. Arci napisał:

  Bardzo dobry zarobek to google Adsense, ale naprawdę trzeba się do tego przyłożyć Pozdrawiam.

Skomentuj