Zarabianie na blogu
O zarabianiu na blogu i szeroko pojętej “treści”

SEO-dopalacz blogów

Opublikowano dnia Saturday, 11 October 2008 przez Łukasz Jarzembowski

Jak powiedziałem, tak też czynię. Zacząłem pracę nad systemem dystrybucji treści wzmacniającym pozycje blogów w wynikach wyszukiwarek. Skorzystaj z niego i Ty - za darmo!

Zasady są proste: wprowadzasz blog do systemu, udostępniasz z niego kanał RSS, a zajawki Twoich wpisów publikowane są w różnych katalogach RSS z bezpośrednimi linkami do wpisu i bloga. Wzmacniasz w ten sposób pozycję swojego bloga w wyszukiwarkach - nie tylko strony głównej, ale również podstron (wpisów).

Aby wpisy Twojego bloga były publikowane w katalogach, sam również musisz udostępnić taki katalog systemowi. Konkretnie chodzi jedynie o (sub)domenę i miejsce na serwerze, bo katalog będzie się tworzył automatycznie.

System przydziela jeden wpis tylko i wyłącznie jednemu katalogowi, więc katalogi takie nie dostaną filtra duplicate content i będą wartościowe dla wyszukiwarek. Istnieje również możliwość zarobku na nich - poprzez reklamy kontekstowe, programy partnerskie lub jako zaplecze np. pod SWLe.

Staram się, aby system był uczciwy. Nie będą do niego dodawane autoblogi i precelki, a jedynym sposobem żeby “wygrać z systemem” jest - jak najwięcej pisać. Oczywiście będzie również kontrola jakości wpisów, więc radzę i na to zwrócić uwagę.

Nie jest to może tak zaawansowane narzędzie co prawdziwy seodopalacz, ale jest za to bardziej przyjazny użytkownikom i właścicielom wyszukiwarek (nie generuje absolutnego spamu). Mniejmy nadzieję, że Google to doceni :-)

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej projetu - darmowe pozycjonowanie blogów. Zarejetruj się w nim jak najszybciej i powiadom znajomych. System ruszy pełną parą, gdy zarejestruje się minimum 1.000 osób (i blogów), a osoby te będą mogły korzystać z systemu całkowicie za darmo. Co będzie później - na razie nie wiem ;-)

Zapraszam.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "SEO-dopalacz blogów"

5 komentarzy do “SEO-dopalacz blogów”

 1. kruzyk napisał:

  Witam,
  po założeniu i aktywowaniu konta niestety nie ma treści na podstronie Profil. Nic się nie da zrobić…

 2. Łukasz J. napisał:

  Już jest - ostra wersja alfa, ale przynajmniej bloga można dodać :)

 3. Mimic napisał:

  Ciekawe jak długo zajmie zebranie tych 1000 blogów. O ile “blogasków” na Onet.pl jest wiele, to blogów na własnej domenie, rozwijanych na poważnie, nie jest aż tak wiele.

 4. Łukasz J. napisał:

  @Mimic: System nie jest przeznaczony jedynie dla blogów we własnej domenie. Równie dobrze można nim wzmocnić blogi z Blogger.com lub Blox.pl
  Własny serwer i domena przydadzą się jednak do założenia katalogu :-)

 5. SERPtrackr napisał:

  Blogi są pełne spamu. 80% blogów na które można wejść przez blogsearch na google to całkowity spam!

Skomentuj