Zarabianie na blogu
O zarabianiu na blogu i szeroko pojętej “treści”

Niecodzienny dochód z bloga

Opublikowano dnia Monday, 16 February 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Prowadzenie bloga ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość zarabiania na nim w różnorodny sposób. Ja ostatnio z prowadzenia bloga zyskałem iPhone’a :-)

W sierpniu 2008 roku Alior Bank ogłosił konkurs, którego celem było zdobycie jak największej liczby poleconych osób. Ja wykorzystałem okazję (tym wpisem) i poleciłem kilkadziesiąt osób, z czego kilkanaście spełniło wszystkie wymagania konkursowe (tzn. wypełniło ankietę i założyło konto).

Jak widać po wynikach - niewiele trzeba było, żeby zdobyć iPhone’a. Wystarczyło polecić 10 osób, które spełniłyby wszystkie warunki. Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział prawie 100 tysięcy osób! To obrazuje, jak mało osób przystąpujących do konkursów cokolwiek robi, żeby w nich wygrać. Podobnie jest w programach partnerskich - rejestruje się wiele, ale aktywnie (i skutecznie) działa niewielu.

Przykładem niech tu będzie Złoty Program Partnerski, w którym niedawno został przekroczony próg miliona złotych wypłaconych prowizji. Dzieląc to przez ok. 300 tyś. partnerów (sądząc po ID nowo rejestrowanych) - wychodzi, że statystycznie przez 5 lat działalności każdy uczestnik tego programu partnerskiego zarobił ok. 3zł (poniżej złotówki rocznie!) To oczywiście tylko statystyka, bo najlepsi partnerzy zarabiają kilka tysięcy miesięcznie!

Wracając do iPhone’a: jako że nie jestem geekiem (cokolwiek by to miało znaczyć;) - wylądował on na Allegro, bo gotówka bardziej mi się przyda. Zapraszam do licytacji :-)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Niecodzienny dochód z bloga"

2 komentarzy do “Niecodzienny dochód z bloga”

  1. Paweł Wróblewski napisał:

    Gratulacje wygranej. Szkoda, że nie słyszałem o tej promocji. Chętnie bym wziął udział.

    Statystyki aktywnych partnerów są przerażające. Ale zapisać się do pp, a coś w nim zarobić to zupełnie inna bajka.

  2. Inwestowanie z eKonta w mBank » Żegnamy kartę płatniczą AliorBanku napisał:

    [...] Na początku w Aliorze było całkiem fajnie – 100zł na start, darmowa karta umożliwiająca wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo (po roku miało to kosztować 3 zł), 11% na “lokacie nocnej”.  Udało mi się nawet iPhone’a wygrać. [...]

Skomentuj