Bloggerze, jesteś przestępcą!
Jako że nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku przestrzegania prawa, jesli blogujesz lub prowadzisz inny serwis internetowy, ta informacja może Ci się przydać…
Na mocy ostatniego postanowienia Sądu Najwyższego, właściciele stron internetowych będą musieli je zarejestrować. Jeśli tego nie uczynią, wówczas mogą być ścigani przez prokuraturę - donosi “Rzeczpospolita”.
Sąd orzekł, że strony www muszą być rejestrowane na tych samych zasadach, co czasopisma papierowe. Obowiązek rejestracji ma dotyczyć zarówno dużych, profesjonalnych portali, jak i stron całkowicie amatorskich (np. ze zdjęciami rodzinnymi). (…) za niedopełnienie wymogu rejestracji strony będzie na mocy nowych przepisów grozić teraz kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności.
- całość artykułu w: Interia.pl
Nie wiem jak to skomentować… Jestem załamany? Nie, Wysoki (Najwyższy) Sądzie, nie mam nic przeciw tej ustawie, właściciele serwisów powinni być odpowiedzialni za swoje strony i treści na nich publikowane. Myślę jednak, że obowiązek rejestracji (ale gdzie? w NASKu się przecież zarejestrowałem powinien dotyczyć tylko większych serwisów, powiedzmy o nakładzie (UniqueVisitors) powyżej 100tyś/miesiąc.
Z artykułu (może również przepisów, ale ich nie czytałem) nie wynika, co jest serwisem internetowym i kto jest “właścicielem” strony internetowej. Czy właścicielem jest właściciel całej domeny? Czy jeżeli mam bloga na Bloggerze, jego właścicielem jestem ja, czy Google? (przecież bez problemu mogą zrobić zmiany w moich wpisach:>). Czy mając domenę i kilka blogów/serwisów w subdomenach - muszę zgłosić każdą subdomenę?
Cóż, ja odpowiedzi na powyższe pytania szukać nie będę. Może ktoś mądrzejszy je znajdzie i podzieli się nimi w komentarzach. Liczę jednak, że ktoś “Najmądrzejszy” zmieni te przepisy…
Ale co robić, jeśli wejdą one w życie? To proste - aktualizować stronę co najwyżej raz roku


Wpisy podobne do "Bloggerze, jesteś przestępcą!"
- Zbieram content :)
- SEO-dopalacz blogów
- Ideologia versus Ekonomia…
- Zarabianie na blogu z ekonomicznego punktu widzenia
- 3camp i blogowanie profesjonalne
dnia 31 August 2007 roku o godzinie 11:36
Ten temat powraca już od jakiegoś czasu. Z tego co się orientuję to nikt nie znalazł odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania. Sądzę, że jedyne co pozostaje to oczekiwać na takie zmieny prawa, które uwzględnią fakt, że żyjemy w XXI wieku.
dnia 2 September 2007 roku o godzinie 07:35
Myślę, że najlepiej, po prostu olać te przepisy. Co wtedy zarobią, pozamykają miliony blogerów i właścicieli stron. A co z dzieciakami po 10 czy 11 lat, które też piszą blogi, do poprawczaka ich wsadzą. Chory rząd = chore przepisy.
dnia 9 September 2007 roku o godzinie 00:33
Okazuje się że to burza w szklance wody wywołana przez media. Sprawę wyjaśnił jeden z sędziów SN. Rejestracja stron to wyjątki. Więcej w artykule na stronie Rzeczpospolitej http://tinyurl.com/3ay3q3
dnia 9 June 2010 roku o godzinie 17:09
nie mają wymyślać już jakich ustaw,chyba nudzą się tam w rządzie,do roboty by się wzięli a nie głupoty wymyślali.
Powinno być ustalone np. powyżej iluś wejść lub iluś zarobków rejestracja Strony,ale ten kto to wymyślał chyba miał “Dauna”